Profesyonel İlgim Koleji İngilizce müfredat programını, Common European Framework of Reference for Languages- CEFR ( Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı)  kazanımları doğrultusunda hazırlamıştır.
1. sınıftan itibaren başlayan İngilizce derslerimiz öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek amacı ile hazırladığımız renkli, eğlenceli ve işlevsel bir ortama sahip olan İngilizce Dil Sınıfımızda yapılır.
Dersler oyunlar, şarkılar, dramalar, el işi etkinlikleri, aktiviteler, ikili veya grup çalışmaları ile desteklenir.
Tüm sınıflarda  Okuma , Yazma , Dinleme  ve  Konuşma olmak üzere 4 dil becerisi, yurt dışından gelen, öğrencilerimizin seviyelerine göre seçilmiş , yeni öğretim metodlarını içeren kitaplarla öğretilir. Okulumuzun hedefi kendilerini rahatlıkla ifade edebilen, İngilizce düşünüp konuşan, her konuda İngilizce iletişim kurabilen, eleştirel düşünme becerisi ve yaratıcı düşünme ve işbirliği becerilerine sahip öğrenciler yetiştirmektir.


Profesyonel İlgim Koleji öğrencileri her yıl Cambridge Üniversitesi English Language Assessment dil sınavlarına katılır. Sınav merkezi olan okulumuzda yapılan Flyers, Ket ve Pet sınavlarında birçok öğrencimiz seviyeleri üzerinde başarı göstererek üstün başarı belgesi almaya hak kazanmıştır.

 

Profesyonel İlgim Koleji'nde ayrıca ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi veriilmektedir. Öğrencilerimizi hayat boy öğrenen ve kendini geliştiren bireyler olarak hazırlamak, dinlediğini anlama ve konuşma becerilerini,yazma,okuma ve en önemlisi iletişim becerilerini geliştirme hedefindeyiz. Ayrıca kişisel ve kültürel gelişimlerini sağlamak,başlangıç seviyesinden alıp,sene sonunda Avrupa Ortak Dil Seviyeleri çerçevesinde A1 ‘den A2 seviyesine getirip öğrencilerimiz mezun etmektir.

Okulumuzda her yıl gerçekleştirilen Goethe Institut’un hazırlamış olduğu A1 ve A2 sınavlarına öğrencilerimiz girerek,bu sertifikalarını almaya hak kazanmaktadırlar. Okuttuğumuz Almanca ders kitapları hem ortaokul hem de Lise  özenle seçilip yurtdışından temin edilmektedir.

2. Yabancı dilde öğrencilerin edindikleri dilsel becerilerini geliştirmek ve bu becerilerini günlük yaşamlarında kullanabilmelerini sağlamaktır.