Beden eğitimi; vücudun çeşitli kas gruplarını kuvvetlendirmek, esneklik kazandırmak, ve öğrencilerimizin koordinasyonunu geliştirmek amacıyla yapılan egzersizlerin tümüdür.

Okulumuz beden eğitimi ve spor dersinin amacı;

  • Öğrencilerimizin sağlığını korumalarını sağlamak
  • Enerjilerini doğru kullanmalarını sağlamak ve sınav stresinden öğrencilerimizi uzaklaştırarak başarı düzeylerini arttırmak
  • Psiko-sosyal  yönlerini geliştirmek, rekabet bilincini öğrencilerimize aşılmak, yenmek ve yenilmeyi kabullendirmek
  • Temel motorik özelliklerini (sürat, kuvvet,dayanılılık,esneklik,koordinasyon) geliştirmek ve yetenekleri göz önüne alınarak doğru spor branşlarına yönlendirmek
  • Spor disiplinini kazandırmaktır.

Okulumuz bünyesinde bulunan basketbol sahamız, mini futbol sahamız, voleybol sahamız ve cimnastik salonumuz  ve alanında uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimize zengin spor olanakları sunulmaktadır.

Öğrencilerimize takım sporları ve bireysel sporlar olmak üzere futbol, basketbol, tenis, yüzme , badminton, Jimnastik, bocce, oryantring, korfbol gibi birçok spor branşını uygulama şansına sahiptir. Öğrencilerimize beden eğitimi ve spor dersi;  sporu sevdirmek, eğlendirerek öğretmek ve fiziksel gelişim özellikleri göz önüne alınarak ayrı ayrı planlanıp uygulanmaktadır.

Profesyonel İlgim Koleji öğrencileri; tüm alanlarda olduğu için çeşitli spor branşlarında ilçe, il ve ulusal alanlarda birçok başarılar kazanmaktadır.